PRVI POHOD NA OLIMP

Šolsko leto se zaključuje in zaključujejo se tudi izbori najboljših slovenskih dijakov in dijakinj za udeležbo na mednarodnih tekmovanjih. Na podlagi rezultatov izbirnih testov in državnega tekmovanja iz matematike se je Luka Lodrant, dijak 3. c razreda, uvrstil v ekipo, ki bo Slovenijo zastopala na  Mednarodni matematični olimpijadi ( od 3. do 13. julija 2014 v Južni Afriki) in v ekipo, ki potuje na Srednjeevropsko matematično olimpijado (od 18. do 24. septembra 2014 v Nemčiji).

Luka je prvi dijak naše šole, ki je pri  matematiki dosegel tako izjemno uvrstititev. To je ogromen uspeh zanj, za njegovo mentorico, gospo Simono Vreš, kakor tudi za našo šolo.

Prispevek o Luki Lodrantu v Slovenski kroniki

Iskrene čestitke!

Aktiv matematikov

Imo team Slovenija 2014 z mentorji objava

Nagrade matematika 2014 objava

Vir: DMFA Slovenije http://www.dmfa.si . Avtor slik: Jan Šuntajs.