Velik uspeh gimnazijcev na državnem prvenstvu v plezanju

Plezalci so nas znova razveselili in navdali s ponosom. Tekma je potekala v četrtek, 31. 1. na tradicionalnem prizorišču, v Škofijski gimnaziji Šentvid. Gimnazijska odprava, ki je štela štiri plezalce in plezalko, se je dopoldan spopadla s kvalifikacijskimi smermi. Postalo je jasno, da se bosta v finalu, kjer nastopajo najboljši štirje iz vsake kategorije, za medalje borila dijaka 3. š Živa Ledinek in Gregor Vezonik. Za las je finale zgrešil Klemen Dretnik, ki je končal na 5. mestu, Jure Verčko je bil 10., Vid Urnaut pa v svoji kategoriji 26.

V finalu sta se naša najboljša resnično izkazala. Živa Ledinek je ugnala celotno konkurenco in zmagala, medtem ko je Grega Vezonik zaostal le za enim tekmovalcem in osvojil naslov podprvaka.