JEZIK – KULTURA IN TRADICIJA 2012

V petek, 21.10.2012, se je skupina dijakov (pod budnim nadzorom in sprotnim dokumentiranjem dogodkov mentorice ) z naše šole udeležila 12. Unescovega nacionalnega projekta v Škofji Loki JEZIK- KULTURA IN TRADICIJA 2012 na temo Ti meni modrost – jaz tebi radost.

Modrosti, radosti in energije nam ta dan res ni primanjkovalo in če je ravnatelju šole v Škofji Loki Jožetu Bogataju in pesnici Neži Maurer bila dodeljena čast, da otvorita recital, so naši dijaki nastopili čisto na koncu. Kot lani so se tudi letos predstavili z lastno skladbo, tokrat z naslovom Elder mask, za katero je besedilo in glasbo napisal Alen Prošt. Nastopili so Matic Kadiš (kitara), Alen Prošt (bas kitara), Žiga Pisar (kitara), Jan Šrajner (bobni), Ana Pšeničnik (vokal), Nina Poročnik (vokal). Občinstvu so se s svojim nastopom zelo prikupili, kakor tudi naša diva Eva Boto, ki je najprej pohvalila vse nastopajoče za prikazane točke in izrazila zahvalo, da smo se lahko predstavili tudi mi. Zapela je dve svoji pesmi, seveda ne brez pomoči občinstva. Sledilo je še fotografiranje, avtogrami, čestitke, ravnateljevo povabilo za naslednje leto in komaj smo ušli vsem fenom v kombi v temno noč. Eva je to noč nadaljevala v Ljubljani na srečanju z udeleženci oddaje Misija evrovizija, ostali pa doma v objemu najdražjih.

Petra Popič

UNESCO-LJ