Državno prvenstvo v športnem plezanju

Z dijaki športnimi plezalci smo se udeležili državnega srednješolskega prvenstva v športnem plezanju. Konkurenca je bila odlična, saj so se na tekmi zbrali vsi, ki trenutno v tem lepem športu kaj veljajo. Na tekmovanju, ki  že tradicionalno poteka v škofijski gimnaziji v Ljubljani, so našo šolo zastopali Živa Ledinek, Gregor Vezonik, Klemen Dretnik in Jure Verčko.

Bili so zelo uspešni, saj je Gregor Vezonik v kategoriji mlajših dijakov zmagal, Klemen Dretnik je osvojil 6. mesto. V kategoriji mlajših dijakinj je bila Živa Ledinek  4., medtem, ko je v kategoriji starejših dijakov Jure Verčko osvojil  9. mesto.

Na tekmovanju  nelicenciranih tekmovalcev, ki je potekalo dan prej, je bila Tina Gradišnik 5.

Ob tem velja omeniti, da je Gregor Vezonik s strani Planinske zveze Slovenije prejel priznanje za perspektivne športne plezalce za rezultate na svetovnem mladinskem prvenstvu in evropski mladinski seriji ter za vzpone v naravnih plezališčih.

Čestitamo!