S Fotokrožkom smo bili v Toskani

Od 10. do 12. oktobra 2014 smo se člani fotokrožka odpravili v Toskano. Sredi noči, ob 1.00 smo štartali iz Raven na Koroškem in okoli 10. ure smo že zagledali prelepe toskanske hribčke.

tosca_6

Fotografija: Luka Kotnik

Preberite večPrvi dan smo si ogledali mesto San Gimignano, ki mu zaradi visokih stolpov pravijo tudi Toskanski manhattan. Tam smo si privoščili sladoled, ki je bil že dvakrat proglašen za najboljšega na svetu. Nadaljevali smo pot mimo Toskanskih gričev in jih poskušali čim lepše ujeti v svoje objektive.

img_8877-1

Fotografija: Neža Skuk

Naslednji dan smo si ogledali mesti Montepulciano in Pienzo. Fotografirali smo tudi kulise za film Gladiator. Zvečer smo imeli še delavnico nočne fotografije.

Zadnji dan smo si ogledali mesto Siena in njen znameniti trg v obliki školjke. Po ulicah smo poskušali ujeti njihovo vsakdanje življenje, naleteli smo tudi na poroko. Popoldne smo se odpravili na dolgo vožnjo proti domu in zvečer polni lepih vtisov prispeli na domača, realna tla, naslednji dan nas je čakala šola.

Zapisal: Luka Kotnik