Dobra ura z Akijem

Prvi program televizije Slovenija je v petek gostil tri dijake naše šole, Valentino, Klemna in Živo.

Povabljeni smo bili kot člani debatnega krožka, da izrazimo osebno mnenje o fair play-u v prometu in se čim bolj aktivno vključujemo v pogovor z glavnimi gosti oddaje. Naloga je bila vse prej kot lahka, pa ne zaradi treme, saj je bilo v studiu zelo sproščeno vzdušje in pravzaprav sploh ni občutka, da te v živo predvajajo po televiziji. Problem se je pojavil, ker smo bili preveč »nezanimivi«, saj smo vsi zagovarjali enaka stališča (da je starostna meja za pridobitev vozniškega dovoljenje dovolj visoka) in zato so nas prosili, da se med seboj načrtno ne strinjamo, kot na pravi debati, torej smo morali v času oddaje zastopati nasprotna stališča, ne glede na osebno mnenje. Žalostno je, da zrežirajo že tako preproste pogovorne oddaje in ti v bistvu vzamejo pravico do izražanja lastnega mnenja… Morda bi se morali vprašati, kako zrežirane so šele oddaje, ki nosijo pomembnejša sporočila (recimo o politiki). Po koncu oddaje so se vsi od nas poslavljali z glasnimi: »Bili ste super, pridite še kdaj!« Upam, da to ni bila še ena zrežirana fraza in da bomo mladi (nasploh) dobili čim več priložnosti, da izrazimo svoje mnenje, saj smo že večkrat dokazali, da znamo razmišljati zelo odraslo.

Živa Ledinek

Na spodnji povezavi si lahko oddajo ogledate:

DSC 0018 640 x 480DSC 0023 640 x 480DSC 0019 640 x 480

DSC 0012 640 x 480