Odlični rezultati ravenskih debaterjev

V soboto, 10. 11. 2012, je na naši šoli potekal drugi letošnji srednješolski debatni turnir.

Udeležilo se ga je 43 ekip, od katerih jih je 26 debatiralo v slovenščini, 17 pa v angleščini.

Ker je bil turnir sofinanciran s strani Stalnega sekretariata Alpske konvencije, so se ekipe med seboj pomerile v treh debatnih krogih na dve debatni trditvi:

• V Alpah bi morala zaščita okolja imeti prednost pred razvojem turizma.
  • V Alpah bi morali prepovedati uporabo umetnega snega na smučiščih.

Našo šolo je tokrat zastopalo kar pet ekip in so se zelo dobro odrezali. Ekipa Ravne B v zasedbi Ane Kerbler, Kristine Kerbler in Eve Šumnik se je uvrstila v finale, v katerem pa zaradi drugih obveznosti niso nastopile. Zasedle so končno 2. mesto, ki so si ga delile z debaterji Škofijske gimnazije iz Ljubljane (ekipa B). Ekipa Ravne C, katere člani so bili Valentina Vošner, Jan Kokol in Klara Pavleković, se je uvrstila na 3. mesto. Ana Kerbler je bila 5. najboljša govorka tega turnirja.

Zmagovalci slovenske debate so bili dijaki iz Škofijske gimnazije Ljubljana (ekipa C), na angleški pa iz Trbovelj.

Vsem debaterjem iskreno čestitamo.