Državno prvenstvo srednjih šol v plavanju

V petek, 13.4.2012, je v Kranju potekalo finalno tekmovanje za državno prvenstvo srednjih šol v plavanju. Na tekmo smo se odpravili s kar precej zdesetkano ekipo plavalcev naše šole. Za registrirane tekmovalce so nastopili Staš Slabe, Žiga Pšeničnik in Alen Kordež. Teja Pešl je bila žal edina predstavnica ženske ekipe, saj so ostale plavalke trenutno poškodovane. Ojunačila sta se tudi bivša plavalca Jurij Miler in Matic Kadiš, ki sta zastopala našo šolo med neregistriranimi tekmovalci.

Pot je bila dolga in konkurenca huda. Na koncu sta najboljši uvrstitvi dosegla neregirtrirana tekmovalca. Jurij je v finalu končal na petem mestu,Matic pa je bil osmi – oba v disciplini 100m prosto. Najboljši uvrstitvi med registriranimi plavalci sta dosegla Staš z dvanajstim mestom in Teja, ki je končala na trinajstem mestu – oba v disciplini 100m mešano.