Mirovniški festival

V okviru Unesca  sta  dijaka  debaterja  Aljaž Mesner in Žan Adam v četrtek , 22. 9. 2016, sodelovala v delavnicah in na slovesnosti na Prvi OŠ Slovenj Gradec skupaj z  učenci in koordinatorji iz  drugih šol (OŠ Črna na Koroškem, OŠ Franja Goloba Prevalje, OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu, Gimnazija Slovenj Gradec in srednja šola Pliberk). Učenci so se družili, tkali prijateljske vezi, se učili drug od drugega.

V petek, 23. septembra 2016,  smo  obeležili Svetovni dan miru skupaj z  9. Festivalom drugačnosti na Glavnem trgu v Slovenj Gradcu. Letošnji mirovniški festival  je potekal pod skupnim naslovom ” V iskanju boljšega jutri: Gradimo mir! “. Naše dijakinje in dijaki prvega letnika so s pomočjo Natalije Pečovnik in Alje Tertinek pripravili zanimivo stojnico, na odru pa se je predstavila Lara Krneža.

6 2 3a 4 5 DSC_0364 DSC_0748