Mladi raziskovalci Koroške 2018

Na naši šoli se je odvijalo srečanje Mladih raziskovalcev Koroške, kjer so svoje raziskovalne naloge in aplikativne inovacijske projekte predstavljali učenci in dijaki naše regije. Predstavljenih je bilo pet nalog osnovnošolcev in dvanajst nalog srednješolcev. Največ nalog in projektov so predstavili dijaki Srednje šole Ravne, zato je bilo najbolj zastopano tehnično področje. Tri naloge so nastale na Gimnaziji Ravne, dve pa na Srednji šoli Slovenj Gradec in Muta. V primerjavi s preteklimi leti je bilo letos bistveno manj osnovnošolskih nalog. Sodelovale so naslednje osnovne šole: Koroški jeklarji Ravne, Radlje ob Dravi,  Druga OŠ Slovenj Gradec, Šmartno in Šentjanž. Vsem sodelujočim lahko izrečemo priznanje, saj so bile naloge dobro pripravljene in zanimivo predstavljene. Nekaterim nalogam bi bilo dobro dodati še nekaj inovativnosti in raziskovalnosti.

Mladim raziskovalcem želimo uspešne predstavitve tudi na Srečanju mladih raziskovalcev Slovenije, ki bo potekalo 14. maja 2018 v Murski Soboti. O rezultatih državnega srečanja bomo poročali.

Raziskovalne naloge naših dijakov

• BOMBAŽ IN VISKOZA KOT OJAČITEV ZA KOMPOZITE NA OSNOVI POLIMLEČNE KISLINE

Avtorici: Neža Kasnik in Lea Kadiš, 3. A,

Mentorji:  mag. Judita Čas Krneža, doc. dr. Irena Pulko, Janez Slapnik