Šolsko tekmovanje iz znanja fizike

Šolsko tekmovanje iz fizike bo v torek, 13. marca, 6. in 7.  šolsko uro v učilnici 68.

Tekmujete lahko v štirih skupinah:

Skupina Ia: Mehanika – Namenjena je samo dijakom 1. letnikov. Na regijskem tekmovanju te skupine ni.

Naloge bodo iz poglavij:Gibanje – premo gibanje, vodoravni met, kroženje,

Sile – ravnovesje teles, Hookov zakon, trenje, lepenje in

Newtonovi zakoni.

Skupina I: Mehanika ( celotna mehanika ),

Skupina II: Toplota, elektrika,

Skupina III: Mehanika, toplota, elektrika, nihanje in valovanje ter atomika.

Šolsko tekmovanje je namenjeno tudi izbiri tekmovalcev za regijsko tekmovanje, ki bo letos na Gimnaziji v Slovenskih Konjicah.

Za tekmovanje se morate prijaviti v fizikalnem  kabinetu do torka, 13. marca, do glavnega odmora.

Dovoljeni so srednješolski učbeniki, visokošolski učbenik Janeza Strnada, priročnik elementarne fizike, matematični priročnik ter rešene naloge iz fizike z državnih tekmovanj – 3.del (Prva knjiga: Vadamekum in naloge)

Zbirke rešenih nalog niso dovoljene! Več o tekmovanju si lahko preberete na spletni strani http://www.dmfa.si/Pravilniki/Pravilnik_FiSS.html

Vabljeni!

aktiv fizikov