MISIJA EMA 2012

V nedeljo, 2. oktobra 2011, se je na Televiziji Slovenija začel nov televizijsko-glasbeni šov Misija Evrovizija. V šovu Misija Evrovizija so ob nedeljskih večerih iskali dva najboljša kandidata, ki sta se pomerila na zadnji postaji, v šovu Misija Ema 2012. Najboljša – torej Eva Boto – nas bo zastopala na letošnjem Evrosongu v Azerbajdžanu, in sicer v drugem predizboru 24. maja 2012.

Misija Ema, 26. februar 2012:
Na Emi 2012 so se predstavile Eva Boto ter Nika in Eva Prusnik. Eva Boto je svoje skladbe predstavila pod zaporednimi številkami ena, tri in pet, dvojčici Prusnik pa sta nastopili pod zaporednimi številkami dva, štiri in šest. Vstopnico za Baku v Azerbajdžanu si je v drugem krogu, s telefonskim glasovanjem, prepričljivo prisvojila Eva Boto s skladbo Verjamem. Zmagovalna skladba je prejela 28.385 glasov od skupaj 41.269 prejetih glasov.

ČESTITAMO!

(Vir: http://www.evrovizija.com/?content=173)