Mirovniški festival

Letos je v Slovenj Gradcu potekal že 13. mirovniški festival, ki ga mesto Slovenj Gradec, glasnik miru, gosti ob dnevu OZN. geslo letošnjega festivala je bilo »Tukaj in zdaj – z izkušnjo preteklosti za prihodnost«.

V petek, 21. oktobra 2011 smo se zbrali na trgu pred slovenjgraško cerkvijo, kjer so koroške srednje in osnovne šole, društva in organizacije postavile tematske stojnice. Na stojnici gimnazije Ravne na Koroškem smo predstavljali poezijo dijakov naše gimnazije, mimoidočim podarjali pesmi in predstavljali šolske publikacije. Dijakinji Karin Rošker in Karolina Breznik sta se predstavili z glasbeno točko.

Na odru pred cerkvijo je nastopila glasbena skupina Flirt, učenci in dijaki so nastopili z recitacijami ali glasbenimi točkami, videli pa smo tudi gledališko predstavo za mlajše. Ves dan je bil kljub mrazu zaznamovan s smehom, dobro glasbo in veliko zabave.

Z dobrim namenom se bomo zbrali tudi naslednje leto.

Sara Nuša Golob Grabner

DSC00462 1