Dan Evrope

V sredo, 9. maja, smo v okviru Šole ambasadorke Evropskega parlamenta tudi gimnazijci obeleževali DAN EVROPE. Spominjali smo se leta 1950, ko je francoski zunanji minister Robert Schuman v želji po miru v svoji deklaraciji predstavil idejo o združeni Evropi, ki bi preprečila vojne med evropskimi narodi. Kaj več morda zveste v kratki animaciji izpod rok dijakov: https://www.youtube.com/watch?v=2mV7_egDxfU.
Dan smo popestrili z različnimi aktivnostmi. Vsi dijaki drugih letnikov so se srečali z župani koroških občin na odprti debati. Dijaki tretjih letnikov, ki obiskujejo izbirni predmet Evropske študije, so po kratki uvodni slovesnosti v sodelovanju z Europe Direct Koroška organizirali dinamične tekmovalno obarvane delavnice, da bi dijakom in učencem približali delovanje Evropske Unije in njen pomen. Udeležili so se jih gimnazijci, dijaki iz Srednje šole Ravne na Koroškem, učenci OŠ Juričevega Drejčka, otroci iz vrtca in naključni mimoidoči. Na treh delavnicah so lahko spoznali zgradbo, delo, jezike in pomen Evropske Unije, na koncu pa svoje pridobljeno znanje preizkusili v skupinskem kvizu. V sklopu imenovanja naše šole za Šolo ambasadorko Evropskega parlamenta, bodo za ambasadorje imenovani tudi nekateri naši dijaki. Svoje poslanstvo so že začeli s pripravo delavnic in ustanovitvijo Infotočke EU, ki je bila otvorjena med prireditvijo in bo polna zanimivih in koristnih informacij na vas čakala v avli šole.
Če si je še niste ogledali, vabljeni!