PRIŠEL JE, DA BI POHUJŠAL

V šolskem letu 2017/2018 smo se dijaki Gimnazije Ravne na Koroškem soočili z več kot 100 let starim aktualnim dramskim delom Pohujšanje v dolini šentflorjanski. Že v septembru smo na avdiciji izbrali igralsko zasedbo, nato pa v oktobru pričeli z bralnimi vajami in odrsko postavitvijo.

Želimo si drzno, sodobno predstavo, ki bo odpirala globlja vprašanja in zasledovala Cankarjevo motiviko. Ob minimalistični scenografiji bo video direktorja fotografije Roberta Barona abstrahiral zadušljivo šenflorjansko atmosfero in bo v vlogi nosilca vizualne podobe in mizanscene.

Avtorsko glasbo bo prispeval izjemni glasbeni duet Silence.

Povezali se bomo medinstitucionalno in sodelovali z Muzejem in galerijami mesta Ljubljane (MGML), Doživljajskim razstaviščem Ljubljanica na Vrhniki, ljubljansko Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo (slednja bo poskrbela za kostumografijo predstave).

V produkciji ravenske gimnazije predstavo režirata Maja Bahar Didović in Tjaša Razdevšek. Dramaturginja in mentorica je Mira Razdevšek.

Slike z 2. vaje

Foto: Robert Baron